Spor ve Sosyal Yaşam Alanları

Açık ve Kapalı Spor Alanları

Üniversitemizde açık tenis, voleybol ve basketbol sahası, halı saha ile kapalı basketbol ve voleybol sahası, fitness, plates ve yoga alanları mevcuttur. Üniversite içerisinde spor yapmak isteyen öğrencilerin  kullanımına açık spor salonu bulunmaktadır.Ayrıca, öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri açısından sosyo-kültürel ve sanatsal mekânlar ile araştırma merkezleri planlanmaktadır.  

Üniversitemize yakın  Halk Eğitim Merkezleri ile yapmış olduğumuz işbirlikleri sayesinde, öğrencilere sertifikalı kurslar sunulmaktadır. Voleybol, Basketbol, Fitness, Pilates ve Kort Tenis kursları akademik takvim süresince devam etmekte olup, kurslara katılımlar ücretsizdir.                                                                                                                                                                             

 

Konferans ve Sinema Salonu

Kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği 600 kişilik tam akustik sistemli, iki katlı Gösteri Merkezi bulunmaktadır. Gösteri  Merkezi’nde öğrenci toplulukları, gösterilerini sergileyebilmektedir.

Sinema gösterimlerinin düzenleneceği 160 kişi kapasiteli Sinema Salonu sinemasever öğrenciler için vazgeçilmez alanlardan biridir.